Таор : рановизантиско утврдување и населба од праисторијата до средниот век

Таор : рановизантиско утврдување и населба од праисторијата до средниот век

Шифра на артикл: 008886
Баркод: 9786054756316
Код на производителот: 8886
Автор: Киро Ристов
Достапно веднаш
0 МКД
1.500 МКД
1.500 МКД
24,27 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Авторот на монографијата Таор и на научната и на пошироката јавност им ја приопшти најбитната фактографска слика за овој значаен локалитет, онаа која можеше да се добие од научното ниво до кое се втасало во нашето совремие. Во почетните поглавја се презентира гео-морфолошката и стратешка положба, како и историјатот на сознанија за локалитетот се до моментот кога отпочнаа ископувањата на теренот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Киро Ристов
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници355

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB