Зошто беше убиен Александар Протогеров
Ад Вербум

Зошто беше убиен Александар Протогеров

Шифра на артикл: 057620
ISBN: 9786084759775
Код на производителот: 57620
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во воведот на книгата, анонимниот автор, односно автори, заземајќи страна на Иван Михајлов, ја истакнува и целта што сака да се постигне со објавувањето на книгата: да се распространат заблудите што кружат во јавноста за убиството на А. Протогеров; и да и се даде можност на „вистинските пријатели на македонската ослободителна борба“, да ги проценат објективно настаните околу убиството на А. Протогеров. Преку расветлувањето и изнесувањето на фактите и документите и нивно анализирање, се дава можност „секој чесен човек“ да донесе правилно мислење за причините за убиството на А. Протогеров, кој, според мислењето на авторот на книгата, А. Протогеров бил „егзекутиран“, во името на „високите интереси на Внатрешната македонска револуционерна организација, верен заштитник на интересите на поробена Македонија“. Притоа, во книгата, преку фактите и документите, авторот настојува да „се стави крај на легендата за ‘величината’ и значењето на Протогеров за Македонското ослободително движење“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор /
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници276
Димензија14 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
20.000 МКД
323,62 EUR
Sačuvano u omiljne
950 МКД
15,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB