Историја на Александар Велики Македонски
Ад Вербум

Историја на Александар Велики Македонски

Шифра на артикл: 039038
Код на производителот: 39038
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Напишана од непознат автор, преведена од Христо П. Василев Протопопович и публикувана во Букурешт во 1867 година. Во оваа нова публикација за прв пат објавена на македонски јазик се следи херојскиот освојувачки живопис на еден од најголемите освојувачи во светската историја македонскиот крал – Александар III Македонски. Во публикацијата за прв пат пред македонската читателска публика и на македонски јазик се нуди оваа интересно дело.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор /
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bettany Hughes
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max I. Dimont
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB