Бројни картички 1-20
Арс Ламина

Бројни картички 1-20

Шифра на артикл: 001774
Код на производителот: 1774
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бројни картички 0-100. За во училница и за дома. Овој комплет математички картички претставува збир на дидактички ресурсни материјали за пониските одделенија во основното деветгодишно образование според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations). Дополнети со упатства со конкретни идеи за нивна употреба, комплетите ги обезбедуваат потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите. Комплетот содржи: - Картички со броеви од 0 до 100 - Картички со симболи за математички операции (собирање, одземање, множење и делење)
Карактеристика Вредност
Kатегорија Картички
Автор /
Издавач Арс Ламина
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB