Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви
Арс Ламина

Мојата прва библиотека: Азбука - комплет картички со букви

Шифра на артикл: 093922
Издавач: Арс Ламина
Достапно веднаш
0 МКД
268 МКД
268 МКД
4,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Комплетот содржи 40 картички со букви од македонската азбука и интерпукциски знаци, како и инструкции за употреба со предлог забавно - едукативни игри. Картичките можат да се користат за: Почетно учење на буквите Составување зборови и реченици Правилно користење на интерпукциските знаци По совладувањето на секоја од буквите со помош на овие картички, детето може да ги направи своите први самостојни читачки чекори преку сликовниците од едицијата Мојата прва библиотека, кои се читаат по редослед од книга 1 до 31, следејќи ги тежинските нивоа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Картички
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2024

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
220 МКД
3,56 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.87 MB