МАТЕМАТИКА: Картички дропки, децимални броеви и проценти за 1-6 одд
Арс Ламина

МАТЕМАТИКА: Картички дропки, децимални броеви и проценти за 1-6 одд

Шифра на артикл: 010610
Баркод: 5310328005096
Код на производителот: 10610
Издавач: Арс Ламина
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Комплетот содржи: • 31 картиcхка со дропкич • 22 картиcхки со деcимални броевич • 20 картиcхки со проcентич • 9 картиcхки со знаcите за: собирање (+), оџемање (–), множење (•), делење (:), поголемо од (>), помало од (<) и еднакво (=), како и заградите ( и )ч • 8 празни картиcхки Картиcхките можат да се користат за проверка и продлабоcхување на знаењата од: • Еквивалентни дропкич • Еднаквост на дропки и деcимални броевич • Еднаквост на деcимални броеви и проcентич • Еднаквост на дропки, деcимални броеви и проcентич • Споредување и подредување дропки, деcимални броеви и проcентич • Едноставни операcии со дропки, деcимални броеви и проcентич • Редослед на операcии во израз со дропки, деcимални броеви и проcенти. Празните картиcхки можат да се користат доколку има потреба за пишување дополнителни знаcи за операcии, за споредување и за загради.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Картички
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници1

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 220 МКД
3,56 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB