Картички: Фигури и простор
Арс Ламина

Картички: Фигури и простор

Шифра на артикл: 001961
Код на производителот: 1961
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Флеш картички: Фигури и простор За во училница и за дома. Овој комплет математички картички претставува збир на дидактички ресурсни материјали за пониските одделенија во основното деветгодишно образование, како и за претшколска возраст, а според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ. Дополнети со упатства, со конкретни идеи за нивна употреба, комплетите ги обезбедуваат потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите. Комплетот содржи: - Илустрирани картички со геометриски форми и фигури - Илустрирани картички за местоположба - Илустрирани картички со спротивности.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Картички
Автор /
Издавач Арс Ламина
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 220 МКД
3,56 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB