Новели
Магор

Новели

Шифра на артикл: 006997
Баркод: 9786082233031
Код на производителот: 6997
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Антон Павлович :ехов се смета за еден од најголемите раскаувачи во светската литература, кој има извршено револуcија во формата на расказот. За :ехов е карактеристична одредена „моcартовска леснотија на стилот“, причина поради која неговите раскази и новели изгледаат како да се напишани без трошка напор. Духовите, но суптилни и на моменти леерно остри, без големи воведи и одење во ширина, неговите новели нудат продлабочено сликање на рускиот живот и човечките судбини. Тој е врвен истраувач на човечката природа, кој умее од обична животна ситуаcија да создаде траен симбол за човечката егзистенcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Новели
Автор Антон Павлович Чехов
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници445

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Новели 063694
Автор : Yasunari Kawabata
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 061940
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 056589
Автор : Herta Müller
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 055948
Автор : Ian Fleming
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 054097
Автор : Tahereh Mafi
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 053316
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 050041
Автор : Сара Вон
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 048414
Автор : Sesar Aira
Цена 230 МКД
3,72 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 041569
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 008469
Цена 210 МКД
3,40 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB