Епистемологија на злото : контрастивна семантичка студија
Арс Ламина

Епистемологија на злото : контрастивна семантичка студија

Шифра на артикл: 050773
ISBN: 9786082675282
Код на производителот: 50773
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Епистемиологија на злото е интердисциплинарен труд во областа на лингвистиката, специфично, семантичка - когнитивна студија со контрастивни и метаетички импликации. Темата на извучување е јазична реалност во која е ситуиран поимот зло како дел од концептуалната матрица на јазикот во употреба, отсликана во неговите индиректни изразни средства.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книжевна теорија и критика
Автор Димитар Христовски
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници157

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Matthew Cordell
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Norbert Wolf
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB