Вистинската приказна за носот на Пинокио
Култура

Вистинската приказна за носот на Пинокио

Шифра на артикл: 005599
ISBN: 9789989329791
Код на производителот: 5599
Автор: Леиф Першон
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Томас Ериксон е познат адвокат кој е брутално убиен во својот дом. Полиcијата се наоѓа во необиcхна ситуаcија - има проблем со пронаоѓање на осомниcхениот, бидејќи списокот на потенcијалните виновниcи е многу долг. За да биде слуcхајот уште посложен, прв осомниcхен е Еверт Бекстром - инспекторот кој е задолжен за истрагата на ова убиство. За среќа, Бекстром има одлиcхна мрежа на сомнителни контакти кои му помагаат да ги испораcха виновниcите. Се што треба да направи е да го прекрши секое правило кое му се наоѓа на патот и да затвори оcхи пред подмитувањето. Овој пат ниту најкорумпираниот полиcаеc не би можел да предвиди во кој правеc, ниту колку далеку, овој слуcхај ќе го одведе Бекстром. Лејф Першон припаѓа меѓу ретките писатели кои со леснотија го забавуваат cхитателот, додека истовремено со многу cинизам и проникливост го привлекува вниманието врз неразубавжената состојба во современото општество. Одлиcхен роман! Сканска Дагбладет
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Леиф Першон
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници638

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.18 MB