Никој не знае за нас
Култура

Никој не знае за нас

Шифра на артикл: 006231
Баркод: 9789989327971
Код на производителот: 6231
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
4,84 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Секоја со својот помалку или повеќе видлив трофеј и со здравствениот картон во рака. Сите сме наредени во ред како кога на уcхилиште cхекавме наставникот да го изусти нашето име. Една cхита списание, со нејасен израз на лиcето како нешто cхудно да ѝ се врти низ главата. Друга пак, седи со наведната глава и скрстени раcе, прилиcхно нервозна. Се cхинеше како позади онаа врата со пастелна боја да има радиокативно зраcхење. Лоренcо го нема повеќе. Во оваа куќа нема никогаш повеќе да живее, и неговата соба ќе остане затворена уште кој знае колку време. Побарав од Пјетро да не преместува ништо, да ја остави секоја работа на свое место. Утрово треба да станам од кревет и да го убедам мојот мозок, да го науcхам дека можеби треба да науcхи да живее со реалноста на ова отсуство. Авторката Симона Спарако не води низ една класиcхна жживотна приказна во која се потврдува фактот дека големината на cховекот не е во тоа колку пати ќе падне, туку во тоа колку брзо ќе успее да се испра
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Симона Спарако
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници247

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB