Островот Сахалин
Бата Прес

Островот Сахалин

Шифра на артикл: 046896
Баркод: 9786082531571
Код на производителот: 46896
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Северна Кореја прва го зададе ударот, а САД не го остави ударот без одговор, така што избувна Третата светска – нуклеарната војна. Цивилизацијата е уништена после неколкумесечната размена на атомски експлозии. Оние што ја преживеаја војната, со голема брзина се претвораат во зомби од вирусот МОБ, што дејствува за неколку секунди. По некое чудо, Јапонија преживеа. Тоа е последното засолниште на цивилизацијата, каде што сè уште има неконтаминирани ресурси за храна и вода, наука, индустрија, дури и уметност. Островот Сахалин служи како зона помеѓу Јапонија и уништената Евроазија, која што е вистински пекол од инфицираната популација. Сахалин е мала и ужасно пренаселена територија со милиони Кинези и со помалку привилегираните Корејци и Американци, кои ги плаќаат гревовите на нивните предци што ја започнаа големата војна. Сахалин е територија од кошмарни затвори и логори. Сирењ е привлечна и убава синоока девојка, футуролог и ќерка на Русинка и Јапонец со висок ранг. Таа добива задача
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Едуард Веркин
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници422

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB