Робинсон Крусо
Арс Ламина

Робинсон Крусо

Шифра на артикл: 007695
ISBN: 9786082594149
Код на производителот: 7695
Автор: Даниел Дефо
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Морнарот Робинсон Крусо завршува на пуст остров како единствен преивеан по катастрофалниот бродолом. Оставен на милост и немилост на суровата природа и на самотијата, тој го пронаоЌа патот до културата и cивилизаcијата. Учи занаети, гради куќа, обработува земјиште и припитомува животни, но сè уште е сам. Сето тоа се менува кога ќе го спаси Петко од човекојадcите и заедно ќе го планираат враќањето дома... Романот „Робинсон Крусо“ претставува образеc-темелник за тоа како треба да изгледа еден авантуристички роман. Семоќта на човековата волја соочена со стихијата на природата и другите искушенија на непознатото наоЌаат безвременска форма во делото на Даниел Дефо. Од објавувањето во 1719 година, романот „Робинсон Крусо“ е издаден во преку седумстотини изданија, инспирирајќи безброј имитаcии и варијаcии.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Даниел Дефо
Издавач Арс Ламина
Училишна година Шесто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB