Spectator
Антолог

Spectator

Шифра на артикл: 000015
Баркод: 9786084507116
Код на производителот: 15
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Доколку имате желба да подарите еден репрезентативен примерок од македонската литература на странец, да види што и како пишуваат авторите од Македонија, тогаш тоа е оваа книга. The BEST selling debut novel in contemporary Macedonian literature for the first time is translated in English language. The book itself makes you read it, and you almost won’t realise when it has ended.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Жарко Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници146

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB