Полиња со диви нарциси
Издавачки центар ТРИ

Полиња со диви нарциси

Шифра на артикл: 000317
ISBN: 9786082300719
Код на производителот: 317
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Полиња со диви нарциси е необична приказна за љубовта и неверството. Писмото што останува непрочитано во xебот од едно палто е причина за едно долго патување кон секој изминат и иден миг од жживотот. Сто и осум жолти ливчиња со непроменливата порака: Разбуди ме. Страниците од дневникот, испишани во потрагата по себе, се единствжената нишка во лавиринтот на љубовта. Митови што еманираат од нашето најсекојдневно постоење. Доброволни прогонства и разделби ни ги отвораат портите кон вечно живите детства. Мириси што можат да ги разбудат најскриените агонии на жживотот, секогаш еден чекор пред нас. Како можеме да го пронајдеме она што не сме ни занеле дека воопшто ни припаЌа. Противречноста на исчекувањето. Да се проникне во човекот е исто како тој повторно да се роди. Дали тоа, што еднаш суштински се скинало, мое совршено да зацели?Она што особено вошитува во овој роман е веќе докажаното мајсторство во монтаата на нарацијата и суптилната инверзија во која ни се откриваат ликовите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Винка Саздова
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници285

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB