Чејка и чајка
Или-Или

Чејка и чајка

Шифра на артикл: 001306
ISBN: 9786084770237
Код на производителот: 1306
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„А, јас?! Досега мислев дека ќптицата Јасќ е црвеношијка, која често прелетува низ моите песни, осамена или во јато! Ама, ете, тоа ти била птицата калуѓерка! Со перца-антени на главата! Да прима сигнали од небото! Или, пак, поинаку, со перца-дршки на главата, за кои небото ја држи во секој момент, иако ѝ дозволува да лета како што сака!.. ќчејкаќ сум ако слетам во Македонија или во чешка!.. Ако, пак, слетам во Полска, Украина или Белорусија, пивкам под друго име – ќчајкаќ! “
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Вера Чејковска
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници205

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB