Папокот на светот
Издавачки центар ТРИ

Папокот на светот

Шифра на артикл: 002826
ISBN: 9786082304953
Код на производителот: 2826
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот се состои од вовед, наводно напишан од братот на извесен В., на кој се надоврзуваат книгата „Папокот на светот“ (манускриптот на романот), книгата „Ишод“ и книгата „Светлина“ (Записите од дневникот), по кои следува поговор од книжевниот теоретичар Венко Андоновски. Првата книга напишана на псевдоархаичен јазик се одигрува во ИЏ век и би можел да се означи како некој вид филозофски крими роман во ековски манирч додека во вториот дел, во „Дневникот“, една лјубовна сторија во Југославија во втората половина на ХХ век ги пресликува случувањата од првиот дел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Венко Андоновски
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници345

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB