Вештица
Издавачки центар ТРИ

Вештица

Шифра на артикл: 002827
ISBN: 9786082304977
Код на производителот: 2827
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една девојка од Македонија во седумнаесеттиот век заминува по игра на судбината во Хрватска. Во Хрватска е во ек голем прогон на вештици – жени кои склучиле сексуален пакт со ѓаволот. Во исто време од Италија падре Бендјамин личен пријател на Дјордано Бруно доаѓа во Хрватска да учествува во инквизицискиот прогон и судењето на вештиците. И девојката од Македонија е обвинета за пакт со ѓаволот само затоа што не го сака својот сопруг со кој е во договорен брак. И наместо нејзин дјелат учениот теолог Падре Бендјамин станува нејзин спасител. Меѓу нив пламнува огнена лјубов... Како оган на клада на која горат еретиците... ќе изгорат ли? Или ќе се родат повторно во дваесеттиот век како писателот кој ја пишува Вештица и една верна читателка која се поистоветува со женскиот лик од неговиот роман?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Венко Андоновски
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници497

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB