Бродот Конзархија
Магор

Бродот Конзархија

Шифра на артикл: 003657
ISBN: 9786082234977
Код на производителот: 3657
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
5,10 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бродот. Конзархија е дистописки роман од средината на ЏЏИ век, кој се обидува да ги открие својствата на новото прагматично време полно со симулакруми, со лани стварности, кое во крајна линија и самото ќе се покае како време на омасовени илузии и општи и лични прелаги. Во тоа време, покрај отуЌените карактери на својата негативна утопија, Османли го открива носталгичниот човек проектиран во блиската, отуЌена и хипер-меркантилна иднина. Романот претставува продоление на интересот на авторот за феноменот на играта на времето, на вистината, на реалноста и на илузијата, на симулакрумот, на холографот како надвладеана реалност... Авторот пишува за судбинските вредности и детерминанти, и повторно го става во фокус човекот – судбински или пак со игра на случајот – фрлен во хераклитовската река токму на свиоците од најбрзите, неизвесни, гранични струи на историјата...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Томислав Османли
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници198

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB