Небото над реката Чарлс
Култура

Небото над реката Чарлс

Шифра на артикл: 004877
ISBN: 9789989329401
Код на производителот: 4877
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дозволете си да бидете дел од оваа величествена и трогателна приказна... Сместена покрај кејовите на реката чарлс во Бостон, Масачусетс, оваа топла и емотивна приказна ќе ве поведе на необично патување во кое цврсто се преплетуваат минатото, сегашноста и иднината. Џејмс е талентиран и врвно образован музичар, со потекло од старо и угледно бостонско семејство. Но, тој е човек со темна судбина којашто постојано го влече нана зад, кон минатото.. Софија е млада и амбициозна адвокатка, родум од Глостер, која живее напорен жживот во големиот град - со нозете цврсто застаната на тлото и со блескав поглед свртен кон иднината. Судбината ќе ги спои младите жживоти на овие двајца луѓе во прекрасниот и елегантен Бостон, покрај бреговите на реката чарлс. Настаните во големиот град им носат драматични пресврти на главните протагонисти, а жживотот носи премрежија коишто безусловно ќе мораат да ги премостат. Но вистинската љубов не познава граници: Таа е поголема од жживотот!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Катерина Серафимовска
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници368

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB