Делфинот
Бегемот

Делфинот

Шифра на артикл: 005088
ISBN: 9786084718888
Код на производителот: 5088
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најновиот ракопис на Александар Прокопиев, книгата раскази „Делфинот“, претставува, пред сѐ, cхитателско уживање за оној што ќе влезе во неа. Леснотијата – која му прилега на еден од македонските мајстори на прозата (мајстор и по талентот и по занаетското искуство што го има зад себе) – со која се исткаени расказите просто го вшмукува cхитателот, го возбудува до степен што тој, така маѓепсан од неговата мајсторија, станува дел од нив. ш…Ќ ш…ЌИ токму таа игра – тоа одење по конеcот што ги дели имагинарното и стварносното – ја прави оваа книга заводлива. читателот е постојано во недоумиcа и во некоја состојба на постојано „Хм…“, која го тера да излезе надвор од текстот и да отиде отаде сcжената, во бекстејдјот, за да види кој си игра со конcите. читањето на оваа книга е како водење лјубов, постојано во некаква лебдеcхка меѓусостојба, ниваму-нитаму, ни сон ни јаве.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Александар Прокопиев
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB