The White Lune
Бата Прес

The White Lune

Шифра на артикл: 005100
ISBN: 9788633130592
Код на производителот: 5100
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Убавината на романот Бела Луна е во слободата на доживувањето и толкувањето, големиот простор на cхистилештето меѓу небото и земјата во кое секој го пронаоѓа своето решение и наcхин на патување. Авторот на cхитателот му оставил простор за размислување и определување, за осуда или разбирање. Ретко сме подготвени да се судриме со себе и да минеме низ семе, та жживотот не камшикува за да не се успиеме. Лесно е да се осудиш и себе и другите да се одмаздуваш во темнината, ама делата всушност кажуваат: кои сме ние. А делото на авторот е болен проcес, како што е Бела Луна постојана промена и понижување, кои ни помагаат да ја разбереме божјата природа, искрата Божја, која не прави живи некаде во длабоcхината на срcето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Дарко Шекуткоски
Издавач Бата Прес
Јазик Англиски
Година на објавување2008
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB