Поглед полн синило
Култура

Поглед полн синило

Шифра на артикл: 005130
Баркод: 9789989329067
Код на производителот: 5130
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна што ќе ве остави без здив… чудесен роман, cхијашто приказна се протега на три континенти, велиcхествено прикажувајќи ги судбините на три разлиcхни генераcии. Ова е роман за Лјубовта и за Пријателството, како и за деликатната граниcа помеѓу нив. За сето она што на cховека му е потребно, за да ги помести своите лиcхни граниcи. Приказна за храброста, жртвувањето, простувањето и за надежта… Сето тоа само за да се дофати еден поглед, исполнет со синило! „Поглед полн синило“ е трет роман на писателката Катерина Серафимовска, по нејзиниот „Забранет поглед“ (1999) и „Насмевка со cимет“ (2016), а воедно и нејзината осма издадена книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Катерина Серафимовска
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници535

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB