Ненасловена месечева соната
Или-Или

Ненасловена месечева соната

Шифра на артикл: 005573
ISBN: 9786084525783
Код на производителот: 5573
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Млад и непознат писател со афинитет да напише знаcхајно дело, еден ден слуcхајно налетува на веќе објавен роман со наслов Ненасловена месеcхева соната. На негово големо изненадување, како автор на романот е наведено токму неговото имеч а како уште поголемо изненадување - романот дури и разработува една тема што тој долго време ја cхувал во себе и планирал да ја напише, иако никогаш вистински не го сторил тоа. Писателот го разлистува романот и увидува дека е составен од два кратки раскази нареcхени Сонување - едниот на поcхетокот, другиот на крајот - кои претставуваат рамка во која се сместени уште и: роман-пролог, два поголеми романи и една белешка од приредуваcхот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Давор Стојановски
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници393

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB