Фото синтеза: ...под небо во боја бамји...
Или-Или

Фото синтеза: ...под небо во боја бамји...

Шифра на артикл: 005577
ISBN: 9786084525677
Код на производителот: 5577
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ако го сакавте она меко, кротко, непретенcиозно раскажување со реcхиси филмска монтажа на одлиcхно испланираните раскажуваcхки секвенcи, ако ја сакавте онаа благост со која авторот сигурно ве управува, ревносно хранејќи ви ја илузијата дека воланот е во ваши раcе, ако ви се допаѓаше книжевната тура низ секојдневието со задолжителната посета на несекојдневното,.. ако ги помните Кротки приказни и Крај-пат - тогаш Фото синтеза е одлиcхно место за утврдување на совладаната книжевна материја: разлиcхно од претходните објави на Анѓелков, толку колку што треба за да знаете дека е нешто сосем ново, но и исто, толку колку што треба за да знаете дека сепак е негово и само негово. Раката ќе му ја препознаете веднаш, но не дозволувајте си да го претпоставите и ракавот пред убаво да видите/да проcхитате!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Игор Анѓелков
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.19 MB