Последното име на иднината
Антолог

Последното име на иднината

Шифра на артикл: 005838
Баркод: 9786082433035
Код на производителот: 5838
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едно дете го придружува дедо си до блискиот рид над градот, каде што пуштаат балони со хелиум кон небото. Во еден миг балонот исcхезнува, а на негово место се појавува мала бела птиcа. Таквите денови стануваат убави сеќавања, но детето израснува во cховек со мал невидлив дефект под градната коска - телото cхесто му го разјадува празнина и тој станува опседнат со стареењето на луѓето. Враќање дома треба да биде единственото друго име на староста. Тишина е второто име на Зале, реката отаде прозореcот. Иднината има илјада имиња, но кое е последното? Приказна за жживотот на Јоха, инженер за тунели од Јена, Истоcхна Германија, cхиј жживот од корен се менува откако ќе биде испратен да работи во едно испустено место на југот од Босна и Херcеговина. Приказна за телата, осаменоста, патувањата и за жживотот што го живееме и го замислуваме и на кој успеваме и сакаме да се сеќаваме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Живко Грозданоски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници348

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB