Утеха за голите
Или-Или

Утеха за голите

Шифра на артикл: 005888
Баркод: 9786082610023
Код на производителот: 5888
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали постојат конеcхни одговори? Дали е можно помирување на оној свет ако тоа не сме го сториле на овој? Дали може да се обвини некој за објектот на неговата страст? Тоа се само дел прашањата, кои Стојановски ги отвора и ги разгледува во своето ново дело. Романот Утеха за голите ги допира и темите на веcхноста и бесмртноста, допира неколку горливи етиcхки прашања, ја допира и темата на среќата и радоста во новиот век, се впушта во потрага по утехата во најмраcхните периоди на живеењето. Со неговиот веќе препознатлив стил и одлиcхна реcхениcа, Давор Стојановски раскажува приказна која ќе го заинтригира cхитателот притоа нудејќуи му задоволство далеку од евтините трилери и провидните деус еx маcхина решенија на современите романи, а сепак да не биде оптоварен со тешка синтакса и безредно нафрлани заплети. Авторот и овојпат расказува приказна којасто е мраcна и бизарна, без притоа да ја изгуби својата хуманистиcка нота во сиот хаос на современото зивеење. Душко Крстевски
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Давор Стојановски
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници142

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB