Желбите не ги пишуваат романите : карта во еден правец
Култура

Желбите не ги пишуваат романите : карта во еден правец

Шифра на артикл: 006401
ISBN: 9786082620046
Код на производителот: 6401
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот „желбите не ги пишуваат романите“ е емотивна приказна за две жени: Калина и Елена приближно на исти години со кои жживотот сурово се поиграл и ги натерал да се сооcхат со вистината дека жживотот е борба, затоа собираат храброст и судбината ја земаат во свои раcе… Калина ќе ја испрати ќерката Илина на школување во Америка. Нивната разделба е болна, но има cел… Елена, длабоко разоcхарана во лјубота заминува на дошколување во Америка, оставајќи ги зад себе своите најмили. Со упорна работа постигнува голем успех на професионален, но не и на приватен план. Нејзиниот брак се распаѓа, а таа во туѓина останува сама
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Милијана Павловска
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници217

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB