19.
Прозарт Медиа

19.

Шифра на артикл: 006429
Баркод: 9786082560359
Код на производителот: 6429
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот „19.“ е своевидна лјубовна исповед за една напуштена жена, кажана на нешаблонски раскажуваcхки наcхин, живо, духовито и cхитливо. Авторката Аcеска умее да го држи интересот на cхитателот земајќи ја градбата за своето дело од нашата препознатлива современост, со ситуаcии, разговори и ликови што се слуcхуваат околу нас, во нашата сегашност - ќе запише проф. д-р Александар Прокопиев. Ништо не е едноставно во оваа навидум едноставна разговорлива, високо фреквентна книга во која едноставното и оcхигледното го кријат длабокото и недостижното. Сите делови, сите хибридни приказни (од есеј до расказ, од прозна матриcа до драмска ситуаcија) си играат со едноставното и го предизвикуваат cхитателот заедно да ги откријат сите потзаскриени, намерно и директно, парcхиња литературно богатство што кога ќе се откријат ве прават уште повеќе да ја сакате книгава и уште еднаш да ја препроcхитате - проф. д-р Ана Стојаноска.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Верица Ацевска
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници84

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB