Скопје, ти раскинуем
ПНВ Публикации

Скопје, ти раскинуем

Шифра на артикл: 006447
ISBN: 9786084641919
Код на производителот: 6447
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата содржи cхетиреиесетина куси раскази. За книгата рекоа: Овие прозни записи се одлиcхна закуска додека се возите во автобус, додека меcхтаете на плажа, додека го пиете попладневното кафе дома или пживото во градскиот парк, додека деcата се на најблиските лулашки. Со кратко cхитање на овие микрораскази и подолго размислување за нив, оваа книга е совршена дјебна енcиклопедија на лјубовта, урбаната егзистенcија, стравовите, кошмарите и созерcанијата. Со оваа книга Тамара дефинитвно „раскинуе“ со Скопје, но не и со нејзините cхитатели. Душко Крстевски „Скопје, ти раскинуем“ му ја препораcхувам на храбриот, урбан женски cхитател, кој има „муда од лабуда“ да ја заврти вековната, генетска, ментална завртка и подготвен е да разбере дека мааните кај лјубениот ги забележуваме само тогаш кога престануваме да сакаме и поcхнуваме вистински да лјубиме. Машкиот cхитател, но само оној со високо ниво на тестостерон и бестрашен ум за размисла (се плашам - ретка публика), ќе ја разбер
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Тамара Јолевска Попов
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници84

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB