Некој бил тука
Некој бил тука
Некој бил тука
Некој бил тука
Темплум

Некој бил тука

Шифра на артикл: 006533
ISBN: 9786084658887
Код на производителот: 6533
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Главен лик во овој дебитантски роман не е човек, туку место. Не зборува и не дише, па сепак, како огледало ги рефлектира копнежите и стравовите на оние кои престојуваат во него. Во случајов тоа е стан во неименувана градска населба. Но таквото место може да биде лоcирано насекаде. И во други луѓе. Дури и во самите нас. Но што кога станот Ќе мора да се напушти? Каде да се појде кога нема каде? Крајот на книгата се најавува уште при нејзиниот почеток. Но во сета своја морничавост тој сепак остава некаква надеж - дека дури и кога Ќе го напуштиме „станот“, кој е нашиот жживот, Ќе има некој кој Ќе знае. Дека некој сепак бил тука.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Николина Андова Шопова
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници122

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB