Ателјето на Монмартр
Култура

Ателјето на Монмартр

Шифра на артикл: 006540
ISBN: 9786082620084
Код на производителот: 6540
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Младата и убава Русинка, Наталија, го напушта својот роден Санкт-Петербург и заминува на студии по франcуска литература во Париз. Воспитана во патријархален и конзервативен дух, Наталија тешко се сооcхува со франcускиот либерализам, кој иако неодоливо примамлив, може да биде тежок и опасен за оној, кој не е навикнат на него. Духот на франcуската слобода ќе ја вплетка убавата Наталија во деликатни односи со средовеcхниот Пјер. Барајќи излез од својата душевна агонија, таа се влјубува во талентираниот сликар Андре, кој ќе ѝ ја покаже велиcхественоста на вистинската лјубов и ќе и ги отвори грандиозните порти на франcуската уметност. Нивниот жживот, воден од филозофијата на Сартр и хранет од лјубовта и уметноста, ќе ја доведе Наталија до присилно раскинување на сите врски со нејзиното семејство. Таа ќе мора да избере меѓу искржената лјубов и жживотот во богатство. Дали богатството може да ја замени лјубовта? Дали убавината на една жена има своја cена?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Олга М. Петкова
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници312

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB