Недела дена во животот и смртта на Гроздан : роман во слики за машкото стареење
Темплум

Недела дена во животот и смртта на Гроздан : роман во слики за машкото стареење

Шифра на артикл: 006545
ISBN: 9786084658894
Код на производителот: 6545
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот се состои од автопоетички предговор, осум раскази, две лирски интермеца и епилог. Главниот лик, Гроздан, е новинар кој живее од своите тезги во странство. Во својата земја, тој ужива почит од помладите колеги, но новинарската слава му е потемнета. Гроздан не може да се снајде во новото време, па не поднесува барања за работа...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ѕвездан Георгиевски
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници140

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB