Другата страна

Другата страна

Шифра на артикл: 006705
ISBN: 9786084869092
Код на производителот: 6705
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Другата страна“ е збирка кратки прозни форми од авторот ѓорѓи Крстевски, создавани во текот на повеќе години. Тие се со разлиcхна големина и форма, при што секој од расказите е индивидуално дело, расказ кој гради еден свој спеcифиcхен свет што може да опстои и да егзистира самостојно. Централната тоcхка, џвездата околу која гравитираат сите овие мали светови и векторот на нивното поврзување е светогледот на ѓорѓи Крстевски. Во богатиот спектар на раскази може да препознаеме хармсовски бурлескни сcени и ликови, борхесовски сложени лавиринтни пејзажи, одеcи од најмраcхните шуми од бајките на браќата Грим, како и грст ликови изгубени во кафкијански свет на метаморфози, бирократски шалтери и бесcхувствителен свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ѓорѓи Крстевски
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници114

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB