Пајажина од тајни

Пајажина од тајни

Шифра на артикл: 006926
ISBN: 9786084864028
Код на производителот: 6926
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Пајаина од тајни од младата романсиерка Ивана Балтовска од Битола преставува криминалистичко - психолошки трилер со филозофско - правен бекграунд, обработен во две времиња: минато и сегашност, со силна композиcиска идеја и повеќе слојна приказна во која низ ликот на главните протагонисти се рефлектирани клучни психолошки сегменти на општественото ивеење со сите негови соcијални компоненти. На недвосмислен начин ова дело го одбелеува своето време, кое исткаено во постмодернистички дух нуди на сcжената четиво што не смее да го одмине читателската публика, а ниту пак литературната критика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ивана Балтовска
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB