Аурора
Култура

Аурора

Шифра на артикл: 006939
ISBN: 9786082620152
Код на производителот: 6939
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Аурора е животна приказна која ќе ве натера да гледате на животот на еден невообичаен, но, сепак, подобар начин. е ве научи како да не се откаувате од тоа што го сакате без разлика колку и да изгледа недостино. Светот нема потреба од кукавиcи. Такви ги има и повеќе од доволно. Но, светот има потреба од јунаcи кои ќе веруваат во себе и во своите соништа. Јунаcи кои ќе ги научат останатите како да бидат светлината во мракот, среќата во тагата, љубовта во омразата, добрината во злобата, како што и самата авторка пишува на крајот. И највано од сè, како секој да биде херој на својата приказна. - Моника Димитровска - автор на ѓИВА МЕќУ МРТВИТЕ Несекојдневно, екстравагантно, а истовремено толку елегантно… неверојатна фикcија измешана со трагови од реалноста, успевајќи да биде супериорна забава, но и приказ на вистинскиот живот на денешната младина. - Милана Митовска - автор на Јас ќе бидам поет, а ти мојата ПОЕСИА
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ивона Марковска-Нона
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници174

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB