Ќерката на премиерот

Ќерката на премиерот

Шифра на артикл: 006983
ISBN: 9786082013954
Код на производителот: 6983
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ана е млада, убава и образована девојка која како студентка за освојување на љубовта на еден ликовен уметник, од аматер станува вистински професионалеc, како во сликањето, така и во пишаниот збор. Негувањето на тие таленти не ги гледа како дарба, туку како љубовна казна за својата наивност, добрина и ненавремена подготвеност да се прекине со себичноста и дволичноста на човекот што го сака. Успехот го затскрива зад напорната работа и псевдонимот под кој ги издава своите дела. Необичната средба со Марко, младото момче кое сака да се самоубие таму горе на високите карпи, надвиснати над морето, ѝ го променува cелиот живот. Судбината ја стави неочекувано меЌу животот и смртта. Во таа борба за мотив, за мала наде, за спас на една заcрнета млада душа, мора да го отвори и своето срcе, да ги извади низ зборови своите тајни. Да му раскае за ќерката на премиерот...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Милена Лунеска
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB