Втор откос
ПНВ Публикации

Втор откос

Шифра на артикл: 007871
ISBN: 9786082650005
Код на производителот: 7871
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Возбудлив трилер од почеток до крај!Приказна за битката на поединеcот против корумпираниот систем.„Втор откос“ е роман, во кој преку главниот лик Симон, војник спеcијалеc, добиваме слика за тоа како во секој од нас постои она двојство на добро и зло. На човек и yвер. На грилив татко и сопруг од една страна и тренирана машина за убивање, од друга. За грдото лиcе на војната и она што таа го прави од луЌето. За корумпираноста на системот... :овечките судбини... Потребата да се биде херој... Приказна што ве дри напнати од пресврт до пресврт, до самиот крај.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Дејан Величковски
Издавач ПНВ Публикации
Број на страници190

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB