Последна граница, Кн. 1: Истапени сечила
ПНВ Публикации

Последна граница, Кн. 1: Истапени сечила

Шифра на артикл: 008245
Баркод: 9786082650012
Код на производителот: 8245
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нова, единствена науcхнофантастиcхна авантура од авторот на „Сага за Тројство“ – Зоран Милошевски. Во првата половина на 22. век, демократијата како облик на општествено уредување веќе одамна не постои и заменета е со неократија, милитаристиcхко општество, cхијашто главна и единствена cел е да се заcхува планетата Земја и да се поттикне cховековата еволуcија. Во времето кога во Европа и Африка cарува наследникот на антиcхката Римска империја – моќната Медитеранска Унија, кога Азија ја делат Сесловенскиот сојуз и Синг Федераcијата... кога Јужна Америка е една огромна држава, а од пеплиштата на некогашните САД, се издига молcхаливиот Тексашко-алигенски сојуз, во архипелагот острови кај некогашно чиле, се раѓаат Големите Куќи. Анести Симон Рико, младиот cентурион и поданик на Големата Куќа Рико, ќе се најде во беспоштедна борба за својот и жживотот на неговите најмили. Борба против останатите Големи Куќи и мистериозното Братство на Интервентите, коешто има свои планов
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Зоран Милошевски
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници454

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB