Бунар
Слово

Бунар

Шифра на артикл: 008766
ISBN: 9786084656111
Код на производителот: 8766
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Бунар е обликуван како кинеска кутија која содри сè уште неоткриени прегради и веројатно уште по некое дупло дно, скриено до следниот обид за толкување на овој повеќезначен роман во кој моните комбинаcии на прашања и одговори заради доминантните мотиви на сомне, на неразгатливи гласови, на паралелни наративни текови, наизглед неисcрпни во мера во која Овој роман мое да го понесе епитетот отворено дело без дефинитивни вистини и конечен, смирувачки крај. „Бунар“ од Башевски е добитник на наградата „Роман на годината“ на „Утрински весник“, номиниран за меЌународната награда „Балканика“ и роман кој зад себе има повеќе изданија во земјата и странство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Димитар Башевски
Издавач Слово
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници279

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB