Молчи со отворена уста
Или-Или

Молчи со отворена уста

Шифра на артикл: 008799
ISBN: 9786082610238
Код на производителот: 8799
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
По осумгодишна пауза од дебитантската книга „Единаесет ени“, која се закити со наградата „Роман на годината“ на Утрински весник, авторката ни подарува нов текст во кој уште подлабоко навлегува во својата интима, раскаувајќи приказна која се протега од средината на минатиот век па се’ до денешен ден, сторија чиј заплет и (моен) расплет е нераскинлив дел од историскиот контекст во кој се случува. Младеновска АнЌелков храбро се соочува со вистината гледајќи и’ директно в очи, и создава роман кој опседнува, освојува, здоболува, во рамките на вистинската традиcија на документаристичката проза на врвните мајстори.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Снежана Младеновска Анѓелков
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB