Патувањето на Петар Келемен
КСЦ Полица

Патувањето на Петар Келемен

Шифра на артикл: 009502
ISBN: 9786084850274
Код на производителот: 9502
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата Патувањето на Питер Келемен, македонскиот новинар Александар Кукулев зборува за убиството на кралот Александар КараЌорЌевиќ во Марсеј. Кукулев ги опишува подготовките за атентатот, животот на хрватските и македонските заговорниcи во логорите во Унгарија, патувања во Франcија, пречекот на кралот Александар во Марсеј, психолошките профили на атентаторите. Самиот атентат, дејствија на полиcијата, линчот на атентаторот Питер Келемен од лути франcуски граЌани – сè е детално и хронолошки каано. Овој истраувач не запира дури ни пред нелогичните одлуки на франcуската полиcија, слабата заштита не само на кралот, туку и на франcуските дравниcи и со право го доведува во прашање постоењето на заговор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Александар Сашко Кукулев
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB