Диссомнии
Муза

Диссомнии

Шифра на артикл: 038742
ISBN: 9786084906070
Код на производителот: 38742
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Непредвидлива, мистична, на моменти морничава, но и исклучително топла исповед на еден 29-годишен писател. Писателот потекнува од Македонија, живее во Украина со својата свршеничка, новинарката Настја. И навидум сѐ е в ред со нивната љубовна врска: различни се, но одлично си се надополнуваат. Македонскиот жживот на писателот е длабоко закопан во минатото, заедно со стравичната семејна трагедија. Една јануарска ноЌ во 2014 година писателот добива порака од непозната девојка од Македонија. Од тој момент започнува да се лула „украинскиот брод“, кој десет години претходно се покажал како спасоносен. Дејството во вториот дел од романот се сели во испустено село во југозападна Македонија. Радио-емисијата Диссомнии и неочекуваните елементи од македонската народна митологија го префрлаат жживотот на писателот во нова димензија. Но, тука е Настја, која сосема ненадејно доаѓа во Македонија, за да претставува единствена сигурна нишка со реалниот свет. Или не?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Игор Станојоски
Издавач Муза
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници239

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB