Куќата со жолта фасада
Бата Прес

Куќата со жолта фасада

Шифра на артикл: 039278
Баркод: 9786082531274
Код на производителот: 39278
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едно необично и неочекувано запознавање, целосно го менува животот на младата Ева и засекогаш ѝ го заробува срцето. Љубовта која се разви од тој магичен момент, е толку волшебна што ни самата не може да поверува. Среќниот и исполнет живот со Виктор, е многу повеќе од она што таа верува и очекува од еден маж. Нивната приказна е завиена во мистериозноста на неговото појавување во нејзиниот живот и настаните кои само ја зацврстуваат љубовта меѓу нив. Ева повеќе не може да го замисли животот без Виктор, се до оној момент кога ќе мора да научи да живее без него. Приказна за силата на љубовта и силата на жената која останува да стои исправена пред предизвиците кои ѝ ги носи судбината и може да го поднесе секој товар, поради желбата за продолжување на животот. Билјана Мартиновска е родена на 8 август 1977 година во Струга. Книгата Куќата со жолта фасада е нејзино второ авторско дело. Живее и твори во родниот град.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Билјана Мартиновска
Издавач Бата Прес
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници271

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB