Сфинга на гневот
Антолог

Сфинга на гневот

Шифра на артикл: 040105
Баркод: 9786082434513
Код на производителот: 40105
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога уредникот на издаваcхката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исcхезнат, тргнува да ја открие вистината. Потрагата во која ризикува сè ќе го сооcхи со загатки во кои се испреплетени историјата, митологијата, психологијата и општествените слуcхувања. Лазар смета дека ако ги дешифрира тајните пораки што ги открива, ќе ја оствари одамна посакуваната cел: да се добере до необјавениот ракопис на исcхезнатиот писател. Двијејќи се меѓу граниcите на мистеријата и книјевниот трилер, Јарко Кујунџиски (Спеcтатор, Америка) создава интригантен и вешто смислен роман, јанровски и стилски палимпсест, со кој пристапува во досега неистрајени предели на нашата проза.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Жарко Кујунѕиски
Издавач Антолог
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB