Незадоволна
Култура

Незадоволна

Шифра на артикл: 041229
ISBN: 9786082620787
Код на производителот: 41229
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова не треба да биде вака, ова треба да бидепоинаку, зборува некој глас во мене. Ова не е доволно, од ова треба да има повеќе, друг глас ми шепоти. Гледаш ли колку нешта ти недостасуваат?, повторно слушам глас. Ќе изменам сѐ. Престанете да ме прогонувате, престанете да ме мачите, им ветувам. Трчам во круг, ги туркам сите нешта по пат, ги туркам сите луѓе. Не застанувам, продолжувам да трчам. Патот ми е чист, нема ништо и не гледам никој. Каде е крајот? Остана ли уште нешто?, од умор едвај зборувам. Остана, ми се смеат гласовите. Што е тоа? Кажете ми, каде е крајот?, ги прашувам. Остана уште да се измениш ти, не престануваат да се кикотат. Тоа ли е крајот?, им велам. Крајот не постои. Тоа е почетокот, ми се смеат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ксенија Николова
Издавач Култура
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници217

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB