Животот на смртта
Или-Или

Животот на смртта

Шифра на артикл: 042513
Код на производителот: 42513
Достапно веднаш
0 МКД
410 МКД
410 МКД
6,63 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Животот на смртта е графичка микропроза. Во време на засилена актуелност на т.н. графички романи, Георгиев создал една своја, автентична форма што слободно може да се именува како графичка микропроза. Затоа, излегувањето на книгата од Перо Георгиев има тројно значење: еднаш за него - за да ни се претстави како многу занимлив и свеж автор какви што нема многумина во нашата книжевна средина; вторпат за издавачот - зашто ги збогатува своите постојни едиции и третпат - за отворање на македонскиот книжевен контекст со гранични, хибридни синтези и поджанрови.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Перо Георгиев
Издавач Или-Или
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници236

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB