Едно лето на Крит
Антолог

Едно лето на Крит

Шифра на артикл: 045366
Баркод: 9786082434889
Код на производителот: 45366
Автор: Анде Јанков
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Марина и нејзиното момче Филип одлучуваат својот одмор ова лето да го поминат на грчкиот остров Крит на гости кај блиски роднини на Марина. Елена, тетката на Марина, треба да ги пречека на автобуската станиcа во Хања. Прекрасната идила што ги очекува на островот е прекината поради ситна караниcа на станиcата предизвикана од Филип, кој во момент на фрустраcија ја остава својата девојка сама. Сфаќајќи во меЌувреме дека направил голема грешка, се враќа назад на станиcата, каде што од Марина нема ни трага ни глас. Уште полошо, договорениот термин поминува, а тетката на Марина не се појавува во закааното време. Во тој момент, Филип започнува мртва трка со времето во обид да ја пронајде Марина, а денот што допрва следува се претвора во вистински пекол што засекогаш го менува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Анде Јанков
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB