Мајка од магла
Збор

Мајка од магла

Шифра на артикл: 047027
ISBN: 9786086671938
Код на производителот: 47027
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Млада девојка од село од Прилепско, намачена од работа, сонува за подобар живот во главниот град, каде што со истиот напор ќе може да си обезбеди подостоинствен живот од моменталниот кој ѝ се чини како вртење во круг. На патот кон остварувањето на нејзиниот сон ја спречуваат непланираното раѓање дете и сопругот алкохоличар. Но наместо да го уништи нејзиниот сон, ќерка ѝ е причина уште поупорно да работи за неговото остварување. Многу борби и одрекувања се пред неа, но не ја запираат. Главниот град е под нејзините нозе, а таа се труди со сите сили како за себе, но многу повеќе за ќерка си да обезбеди достоинствен живот. Но, во таа борба за подобар живот за своето дете, таа се оддалечува токму од него. Дали ќе успее во своите животни желби и како ќе се одрази сето тоа на неа и односот со ќерката? Дали успехот е гаранција за среќен живот? Книга што ќе ве поттикне да размислувате за вредностите во животот. За приоритетите. За односите со блиските. Книга што мислите дека можете да пре
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Габриела Давидовска Баниќ
Издавач Збор
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници246

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB