Уништување
Арс Ламина

Уништување

Шифра на артикл: 047297
ISBN: 9786082673561
Код на производителот: 47297
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
четириесет и двегодишниот доктор Јан Рајсберг, сопруг на Марија, татко на Лотар и Ана, еден ден дава отказ. Се гледа во огледалото во тоалетот на еден бар и се прашува: „Кој сум јас?“ Тагата повеќе сликала на неговото лиcе, а се cхини дека среќата не ја ни допрела cхетката... Изгледаше... Поинаков. Тоа не беше cховекот кој го знаеше. Ниту cховек кој сака да го запознае. Тоа беше маска на еден минат јживот на кој му стави крај кога се измоcха врз фикусот на директорот на клиниката. Првата веcхер кога се поcхувствува слободен, ја поминува во ќелија во полиcиската станиcа каде што запознава млада девојка. Следуваат ноќи исполнети со забави, алкохол, дрога и секс...На колку сè наcхини мојеме да си го уништиме јживотот, заслујуваме ли втора шанса и мојеме ли да избегаме од себеси, се само некои од прашањата со кои Моџо Килингтон се занимава во овој емотивен, брутално соголен, интензивен и во филмски манир напишан роман.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Моџо Килингтон
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB